Prace ziemne

nasze usługi

Wykopy pod fundamenty

Planujesz wykop pod fundamenty domu na terenie swojej działki? Dobrze trafiłeś. Firma usługowo-budowlana z Rzeszowa Budmar to lider w swojej branży, jej domenami są prace i roboty ziemne w celu przygotowania terenu pod budowę. To, co jest istotne przy przeprowadzaniu wykopu pod fundamenty, to wykonanie go w odpowiednim terminie – między początkiem kwietnia, a końcem listopada. Ponadto deszcz nie może padać, musi trwać pora sucha. Wody opadowe mogą bardzo skutecznie przeszkodzić w dalszych czynnościach. Poziom przemarzania ziemi w przypadku wykopu pod fundamenty domu musi zostać przekroczony. Może to być wykonane za pomocą przedsiębiernych łyżek koparkowych. Ich pojemność może się mieścić pomiędzy 0,2 do 1,5 metra kwadratowego. Wywóz ziemi i innych materiałów po wykopach pod fundamenty domu oraz rozbiórkach i wyburzeniach może zostać przeprowadzony przez samochody samo-wyładowcze.

Usługi koparko – ładowarką

Firmy oferujące wynajem koparko – ładowarek wynajmują je razem z operatorami, realizującymi zlecone zadania. Głównym celem działania jest oddzielenie urobku od gruntu i przeniesienie go następnie na składowisko, bądź na podstawiony środek transportu. Generalnie na rynku występują dwa główne rodzaje koparko – ładowarek; pierwszy z nich to koparko ładowarki pracujące w trybie ciągłym (tzw. koparki wielonaczyniowe, którymi kolejne etapy pracy następują bezpośrednio po sobie), a drugie to koparki pracujące w trybie przerywanym, częściej spotykane i wykorzystywane. Koparko ładowarka wykorzystywana jest bardzo często o niwelacji terenu, skarpowania, korytowania, przygotowania i kopania fundamentów pod budynki oraz wielu innych zadań.

Budowa dróg dojazdowych i tymczasowych

Rozpoczęcie budowy nowego obiektu czy to mieszkalnego czy użytkowego wymaga odpowiedniego przygotowania także w zakresie dojazdu do niego. W zależności od tego co budujemy, transport materiałów, sprzętu budowlanego i wszelkich elementów będzie wykonywany ciężkimi samochodami, przez dłuższy czas. W tej sytuacji konieczna może okazać się budowa drogi tymczasowej, która umożliwi dojazd do placu budowy. Jeśli chcemy prawidłowo zaprojektować drogę tymczasową musimy zapoznać się z geologicznymi warunkami terenu oraz uwzględnić natężenie ruchu. Zaleca się, aby szerokość takiej drogi była większa niż przeciętnie, co sprawi, że samochody nie będą jeździły koleinami.

Usługi minikoparką

Minikoparka to obecnie jeden z najpotrzebniejszych sprzętów zarówno przy pracach budowalnych jak i wykopach pod fundamenty, odwodnienia drenażowe, szamba, zbiorniki na deszczówkę, oczka wodne, kable elektryczne i telefoniczne, przyłącza gazowe, wodne itp. Dzięki niewielkim rozmiarom minikoparki mogą pracować nie tylko na otwartej przestrzeni, ale również we wnętrzach hal czy innych budynków, co znacznie usprawnia pracę. Mogą także zmieścić się w bardzo wąskich przestrzeniach pomiędzy budynkami lub między budynkiem a ogrodzeniem. Stosunkowo niewielki rozmiar minikoparki sprawia, że nie wymaga ona stabilnego podłoża i może pracować zarówno na nierównym terenie jak i sypkich nawierzchniach. Dzięki gąsienicom nie ma problemu z dojazdem w trudnodostępne miejsca a nawet na piętro. Minikoparki mogą wykonywać wykopy o maksymalnej głębokości w standardowym wyposażeniu.

Odśnieżanie parkingów i podjazdów

W oparciu o wieloletnie doświadczenie nasza firma oferuje również usługi sezonowe jakimi są odśnieżanie parkingów i podjazdów w Rzeszowie oraz okolicach. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi i wykwalifikowanej kadrze bez problemu usuniemy zalęgający śnieg zarówno z prywatnej posesji, chodnika jak i parkingu, zapewniając komfortowy dojazd do miejsca docelowego.

Budowanie parkingów

Zgodnie z prawem budowlanym budowa parkingu na maksymalnie dziesięć miejsc postojowych nie wymaga pozwolenia. Jednak w sytuacji kiedy planujemy większą inwestycję, konieczne jest już uzyskanie pozytywnej decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, uwzględniającej liczbę miejsc, z których będą korzystali niepełnosprawni. Muszą one znajdować się nie dalej jak 5 m od budynków użytkowych a przy tym należy je odpowiednio oznakować. Miejsca postojowe dla samochodów osobowych powinny mieć przynajmniej 2,3 m szerokości oraz pięć metrów długości. W przypadku usytuowania wzdłuż jezdni wymiary te powinny być nieco większe. Także w zakresie działalności naszej firmy znajdą Państwo zarówno budowanie parkingów przydomowych jak i większych obiektów.

Usługi walcem

Usługi walcem Właśnie planujesz budowę domu? Chcesz zniwelować teren, a następnie dokładnie go wyrównać? Jeżeli tak, to nasza firma przygotowała ofertę idealną dla Ciebie. Już od wielu lat zajmujemy świadczeniem usług walcem. Z naszej oferty korzystają zarówno osoby prywatne, które chcą wyrównać teren pod budowę czy renowację ogrodu, jak i firmy i instytucje zajmujące się budową dróg, obiektów przemysłowych czy gospodarczych. Na życzenie Klientów możemy świadczyć usługi walcem nie tylko na terenie Rzeszowa, ale także okolicznych miejscowości: Tyczyn, Świlcza, Rudna, Łańcut, Jarosław, Malawa, Będziemyśl, Jasło, Krosno, Przeworsk oraz wiele innych. Osobę, które są zainteresowane naszymi usługami zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielmy odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące naszej oferty.